Kwalifikacje do Pucharu Narodów Afryki – podsumowanie 1. rundy.

Zakończyły się pre-eliminacje do przyszłorocznego Pucharu Narodów Afryki. Dwanaście najsłabszych reprezentacji według rankingu FIFA mierzyło się między sobą w formie dwumeczu. Sześć z nich wciąż jest w grze o awans.

Botswana, Eswatini, Gambia, Lesotho, Sudan Południowy i Wyspy Świętego Tomasza – te reprezentacje awansowały do fazy grupowej.Najbardziej ekscytującym dwumeczem był zdecydowanie Gambia – Czad. Goście do 92’ mieli awans w garści, jednak Assan Cessay zdobył bramkę wyrównującą, która dała wyrównanie i awans Gambii. Najpewniej poradził sobie Sudan Południowy i Eswatini, obie drużyny pewnie wygrały z niżej notowanymi rywalami. Największą sensacją jest awans Wysp Świętego Tomasza, które utrzymały swoją przewagę mimo gry na wyjeździe. Erytrea zrezygnowała z gry, więc Botswana awansowała walkowerem do następnej rundy.

Oto komplet wyników:

48. drużyn utworzy 12. grup po cztery drużyny. Z każdej grupy awansują dwie najlepsze reprezentacje (oprócz najsłabszej z drugiego miejsca). Przyszłoroczny turniej odbędzie się w Wybrzeżu Kości Słoniowej, tytułu bronić będzie Senegal.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments