Manchester United lepszy od Barcelony! Gol Lewandowskiego nie wystarczył [WIDEO]

Manchester United pokonał FC Barcelonę 2:1 w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Jedyną bramkę dla przyjezdnych zdobył Robert Lewandowski, ale nie wystarczyła ona do zwycięstwa w dwumeczu.

Oba zespoły od początku meczu zaciekle walczyły o posiadanie piłki, nie odpuszczając ani na chwilę. W 18. minucie Balde wbiegł w pole karne, a Bruno Fernandes, próbując go zatrzymać, popełnił faul. Arbiter podyktował rzut karny, do którego podszedł Robert Lewandowski. Polak skutecznie wykorzystał jedenastkę, przez co Barca objęła prowadzenie. Do końca 1. połowy piłkarze obu drużyn próbowali pokonać defensywę przeciwników, lecz żadna z prób nie zakończyła się powodzeniem. W pierwszej połowie to „Barca” dłużej była przy piłce, natomiast „Czerwone Diabły” oddały więcej celnych strzałów na bramkę.

Po zimnym prysznicu ekipa Erika ten Haga szybko wyrównała wynik spotkania już na samym początku drugiej połowy. „Czerwone Diabły” błyskawicznie wyprowadziły akcję w stronę bramki strzeżonej przez Ter Stegena. Bruno Fernandes dograł do Freda, który bezbłędnie umieścił piłkę w siatce. Po przerwie Manchester United zdecydowanie zdominował spotkanie, wyprowadzając akcję za akcją. Gospodarze dopięli swego w 73. minucie, kiedy do bramki trafił Antony, ustalając tym samym wynik meczu.