Marcelo Gallardo potwierdził objęcie nowej drużyny. Duży projekt przed nim

Marcelo Gallardo potwierdził w jednym z wywiadów, że przyjął propozycję z Al-Ittihad i zostanie ich pierwszym trenerem. Dla Argentyńczyka będzie to pierwsza praca poza Ameryką Południową.

Marcelo Gallardo podpisał kontrakt z Al-Ittihad

Argentyński trener Marcelo Gallardo potwierdził, że zostanie nowym szkoleniowcem arabskiej drużyny. Jak sam mówi Al-Ittihad przekonało go dużym projektem w interesującej lidze.

– Zaakceptuję propozycję Al-Ittihad z powodów osobistych. Przekonali mnie ogromnym projektem, w nowej interesującej lidze – powiedział.

– To otworzy mi głowę. Uważam, że jest to coś innego, motywuję mnie to i nie mogę się doczekać powrotu do pracy – dodał Argentyńczyk.

Gallardo jak dotąd pracował jedynie w dwóch klubach. Swoją przygodę trenerską zaczął w Nacional, z którym zdobył Mistrzostwo Urugwaju 2012. Następnie od 2014 roku do 2022 roku pracował w jednym z największych argentyńskich drużyn – River Plate. Razem z nimi świętował m.in. dwukrotny triumf w Copa Libertadores, mistrzostwo Argentyny oraz 3 krajowe puchary. Bez pracy pozostawał od 1 stycznia tego roku.

Wojciech Mazurek

Wyznaje zasadę, że każdy moment jest dobry, aby porozmawiać o piłce. Gdy nie śledzę akurat włoskiej piłki i Interu, na czoło peletonu wysuwa się królowa motorsportu, czyli F1. Poza tym jestem miłośnikiem wszystkiego co włoskie. Od kuchnii przez historię po architekturę i styl życia. No może poza Ferrari i ich Grande Strategią. :)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments