Mason Greenwood odchodzi z Manchesteru United

Po wielu miesiącach spekulacji oraz dochodzeń przyszłość 21-letniego Anglika została wyjaśniona.

Koniec przygody Masona Greenwooda na Old Trafford

„Czerwone Diabły” prowadziły dochodzenie w sprawie Anglika. Teraz wiemy już OFICJALNIE, że zawodnik nie zagra już w czerwonej koszulce. Klub z czerwonej części Manchesteru podał informację, że Anglik wprawdzie nie popełnił zarzucanych mu czynów, ale swoją przyszłość ma planować już w innym klubie. Przypomnijmy 21-latek był oskarżony o gwałt i napaść seksualną na swoją partnerkę. Przez wiele długich miesięcy pozostawał z dala od piłki.

Oto treść oświadczenia klubu:

„Manchester United zakończył wewnętrzne dochodzenie w sprawie zarzutów postawionych Masonowi Greenwoodowi. Nasz proces rozpoczął się w lutym 2023 r., po wycofaniu wszystkich zarzutów przeciwko Masonowi. Przez cały czas braliśmy pod uwagę prawo i punkt widzenia domniemanej ofiary wraz ze standardami i wartościami klubu oraz staraliśmy się zebrać jak najwięcej informacji i kontekstu. Wymagało to od nas zachowania wyczucia i ostrożności w celu uzyskania niezbędnych dowodów, by zaznajomić się ze sprawą.

Na podstawie dostępnych nam dowodów doszliśmy do wniosku, że materiał opublikowany w Internecie nie przedstawia pełnego obrazu i że Mason nie popełnił przestępstw, za które został pierwotnie oskarżony. Mason publicznie przyznaje dziś, że popełnił błędy, za które bierze odpowiedzialność.

Wszyscy zaangażowani, w tym Mason, dostrzegają trudności związane ze wznowieniem przez niego kariery w Manchesterze United. W związku z tym wspólnie uzgodniono, że najwłaściwsze byłoby, gdyby zrobił to z dala od Old Trafford, a teraz będziemy współpracować z Masonem, aby osiągnąć ten wynik”

Źródło – Manchester United, tłumaczenie Transfery.info

Jednak w lutym tego roku zarzuty przeciwko Anglikowi zostały wycofane. Wpływ na to miał fakt, że osoba pokrzywdzona zrezygnowała z zeznań. Greenwood jest wychowankiem United. W seniorskiej drużynie rozegrał łącznie 129 meczów, w których strzelił 35 goli i zanotował 12 asyst. Swój ostatni dotychczas mecz rozegrał 22 stycznia 2022 roku. Czas pokaże gdzie młody Anglik znajdzie nowe miejsce pracy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments