Michniewicz w znanym klubie!? To możliwe pod jednym warunkiem

Czesław Michniewicz pozostaje bezrobotny, odkąd zakończył pracę w reprezentacji Polski. Wydaje się, że były selekcjoner czeka na specjalną okazję, która da mu możliwość pracy w uznanym klubie silniejszej ligi.

Wraz z końcem 2022 roku Czesław Michniewicz pożegnał się z reprezentacją Polski, po tym, jak PZPN nie zdecydował się na przedłużenie umowy z 53-letnim szkoleniowcem. Od tamtej pory były selekcjoner pozostaje bez pracy.

Wszystko wskazuje na to, że Czesław Michniewicz ma chęć do powrotu na ławkę trenerską. Jednak czeka na dogodną okazję, która pozwoli mu wypłynąć na szersze wody. Według informacji portalu „The Press and Journal” były selekcjoner reprezentacji Polski liczy na angaż w szkockim Aberdeen. Co ciekawe, latach 70. i 80. XX wieku szkoleniowcem tej drużyny był Sir Alex Ferguson. To właśnie wtedy klub święcił największe sukcesy.

Michniewicz jest rozpatrywany jako kandydat z najpoważniejszym CV. W prasie wymienia się sukcesy 53-latka takie jak m.in. wyjście z grupy na MŚ, mistrzostwo Polski i udane występy w Lidze Europy z Legią Warszawa.

Ostatecznym problemem może być jeden warunek. Władze klubu chcą, aby nowy menedżer wprowadził ofensywny styl gry. Natomiast spoglądając na drużyny prowadzone przez Czesława Michniewicza, trudno doszukać się takich walorów.

Ben Banks, dziennikarz portalu „Daily Record”, sugeruje, że Aberdeen może zrobić wyjątek w tej sprawie, stawiając przede wszystkim na bogate doświadczenie byłego selekcjonera Polaków. Spodziewane decyzje mają zostać podjęte pod koniec lutego, kiedy do klubu dołączy nowy dyrektor generalny. Aktualnie tymczasowym trenerem jest Barry Robson.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments