OFICJALNIE: Fornalik zwolniony. Vuković nowym trenerem Piasta Gliwice

Aleksandar Vuković zostały nowym szkoleniowcem Piasta Gliwice. 43-letni Serb zastąpił na ławce trenerskiej Waldemara Fornalika, który dzisiaj rano rozstał się z klubem.

Czwartkowy poranek (27 października) to bardzo gorący czas dla Piasta Gliwice. Najpierw poinformowano o rozstaniu się z wieloletnim szkoleniowcem Waldemarek Fornalikiem, a chwilę później ogłoszono nazwisko nowego trenera.

Waldemar Fornalik poprowadził drużynę Piasta Gliwice w 205 meczach. Pod jego wodzą „niebiesko-czerwoni” odnieśli 88 zwycięstw, 50 remisów i 67 porażek. Były selekcjoner reprezentacji Polski do momentu zwolnienia był najdłużej pracującym szkoleniowcem spośród wszystkich szkoleniowców prowadzących drużyny w najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce.

Zasługi Waldemara Fornalika i jego sztabu są niepodważalne. Warsztat, wiedza i autorytet, to przymioty trenera, które poprowadziły zespół do sukcesów. Decyzja o rozstaniu nie była łatwa, nigdy nie jest. Znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji i dla dobra klubu doszliśmy do wniosku, że potrzebna zmiana. Umowę rozwiązaliśmy za porozumieniem stron. Wdzięczni za cały trud i te pięć lat lat pracy okraszone wielkimi osiągnięciami, dziękujemy i życzymy trenerowi powodzenia. Liczymy, że – podobnie jak my – trener zachowa same pozytywne wspomnienia z pracy w Gliwicach – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Następcą Fornalika został Aleksandar Vuković. 43-letni Serb w swojej karierze trenerskiej był związany tylko z Legią Warszawa. Jego pierwsza samodzielna praca zakończyła się mistrzostwem Polski oraz tytułem Trenera Roku w sezonie 2019/20.

– Trener od zadań specjalnych? Dla nas Aleksandar Vuković to przede wszystkim fachowiec, który swoim zaangażowaniem i energią jest w stanie pobudzić zespół i może pomóc odzyskać dawny blask. Trener Waldemar Fornalik wysoko zawiesił poprzeczkę. Chcemy kontynuować pracę, która pozwoli nam na powrót zajmować miejsce w czołówce, co miało miejsce w ostatnich latach. Mocno wierzę, że tak będzie – stwierdził Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments