OFICJALNIE: Ginter wraca do Freiburga

Freiburg oficjalnie potwierdził, że w przyszłym sezonie Matthias Ginter dołączy do zespołu. Dla 28-latka będzie to powrót do macierzystego klubu, w którym stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki.

Wybór Matthiasa Gintera jest dość niespodziewany, bowiem zawodnika łączono nawet z włoskim Interem. Wydawało się, że wobec takich ofert piłkarz wyjedzie za granicę. Jednak 28-latek zdecydował się wrócić do rodzimego klubu.

– Chciałem zrobić coś wyjątkowego w swojej karierze, a nie ma dla mnie nic bardziej wyjątkowego od powrotu do rodzinnego miasta. Cały klub się bardzo rozwinął, potencjał zespołu jest duży, a do tego dochodzi szczególny sposób komunikowania się z klubowymi władzami w ciągu kilku ostatnich tygodni. To wszystko obecne w moim domu można określić jako łut szczęścia. Wszystko przypasowało idealnie. – przyznał Ginter.

Ginter zostanie naturalnym zastępcą, odchodzącego z klubu Nico Schlotterbecka. 22-letni środkowy obrońca przeniesie się do Borussii Dortmund za kwotę 25 milionów euro.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments