Luis Enrique zostanie nowym trenerem PSG?

Poszukiwania nowego szkoleniowca w Paryżu zakończone. Na twitterze Fabrizio Romano padło słynne here we go, potwierdzające, że Luis Enrique zostanie nowym trenerem PSG. Hiszpański trener w najbliższych dniach podpisze z mistrzem Francji dwuletni kontrakt.

Luis Enrique nowym trenerem PSG

Pomimo zdobycia mistrzowskiego tytułu przez Christophera Galtiera, katarski właściciel Paris Saint-Germain zdecydował się na zmianę pierwszego trenera. Głównym powodem była słaba postawa paryżan w Lidze Mistrzów oraz niezbyt przekonujący styl, w jaki zwyciężyli rozgrywki Ligue 1.

Hiszpan pozostawał bez pracy zaledwie pół roku, gdy hiszpański związek piłkarski zdecydował się odwołać go z funkcji selekcjonera po nieudanych Mistrzostwach Świata. Przed pracą z rodzimą reprezentacją 53-letni trener pełnił funkcję trenera FC Barcelony. Z „Dumą Katalonii” dwukrotnie wygrał Mistrzostwo Hiszpanii. Ponadto odniósł triumf w Lidze Mistrzów, Superpucharze Europy oraz Klubowych Mistrzostwach Świata.

Wojciech Mazurek

Wyznaje zasadę, że każdy moment jest dobry, aby porozmawiać o piłce. Gdy nie śledzę akurat włoskiej piłki i Interu, na czoło peletonu wysuwa się królowa motorsportu, czyli F1. Poza tym jestem miłośnikiem wszystkiego co włoskie. Od kuchnii przez historię po architekturę i styl życia. No może poza Ferrari i ich Grande Strategią. :)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments