Pele oglądał mecz Brazylii z Koreą Południową. Piękny gest piłkarzy [WIDEO]

Pele to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu. Ostatnio media obiegła informacja o dramatycznym stanie zdrowia 82-latka. Jednak sytuację uspokoiło oświadczenie szpitala w Sao Paulo. Najnowsze informacje mówią o tym, że Pele oglądał mecz mistrzostw świata pomiędzy Brazylią a Koreą Południową. Sami piłkarze „Canarinhos” po końcowym gwizdku wykonali piękny gest w stronę legendy.

Pele – choroba

Pele ma raka okrężnicy i regularnie przyjmuje chemioterapię. Niedawno brazylijska gazeta „Folha de Sao Paulo” poinformowała o tym, że legendarny piłkarz otrzymuje opiekę paliatywną, ponieważ leczenie przestało przynosić oczekiwane rezultaty.

Na szczęście sam Pele uspokoił sytuację, dodając wpis na Instagramie: „Jestem silny, pełny nadziei i normalnie poddaję się leczeniu”. Powodem pobytu w szpitalu miała być infekcja dróg oddechowych, która według oświadczenia szpitala w Sao Paulo jest pod kontrolą i stan legendy się poprawia.

W ubiegłym roku we wrześniu Pele przeszedł poważną operację usunięcia guza okrężnicy. Ponadto legenda piłki nożnej ma problemy z biodrami. Jednak, jak sam mówi, nieustannie poddaje się leczeniu i badaniom.

Pele oglądał mecz Brazylii z Koreą Południową

Pele ciągle żyje piłką nożną, nawet gdy jego stan zdrowia nie jest najlepszy. Udowadnia to cieszący wpis na Instagramie, w którym legendarny napastnik pisze: „Będę oglądać mecz tutaj w szpitalu i będę wspierać każdego z was. Powodzenia nasza Brazylio!”.

Do wpisu było dołączone zdjęcie, na którym znajduje się sam Pele. Fotografia ukazuje 17-letniego napastnika na mundialu w 1958 roku w Szwecji. Wówczas Pele zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata.

„W 1958 roku w Szwecji spacerowałem ulicami, myśląc o obietnicy danej mojemu ojcu. Wiem, że wielu z zawodników Selecao uczyniło podobne obietnice i walczą o zdobycie swojego pierwszego tytułu. Chcę was zainspirować, moi przyjaciele.”

Po zwycięskim 4:1 meczu Brazylijczycy wykonali wspaniały gest w stronę piłkarskiej legendy swojego kraju. Wszyscy piłkarze ustawili się z ogromnym bannerem z napisem „Pele!”. W ten sposób zawodnicy wspierają, zmagającego się z problemami zdrowotnymi 82-latka. Wcześniej na trybunach pojawiła się wyjątkowa flaga.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments