Real Madryt pogrążył Atletico w dogrywce! Piękny gol Rodrygo [WIDEO]

Real Madryt pokonał po dogrywce Atletico Madryt 3:1 w ćwierćfinale Pucharu Króla. „Królewscy” przez długi czas byli w poważnych tarapatach. Jednak w kluczowym momencie genialnego gola zdobył Rodrygo, który swoim trafieniem zapewnił drużynie Ancelottiego upragnione wyrównanie.

19′ – Koke z pierwszej piłki zagrał do wbiegającego w pole karne Nahuela Moliny. Argentyńczyk również bez zastanowienia posłał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej w kierunku Alvaro Moraty, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

0-1 Morata

79′ – Real Madryt długo nie mógł znaleźć sposobu na wyrównanie. Dopiero w końcówce sprawę w swoje ręce wziął Rodrygo, który wykonał genialny kilkudziesięciometrowy rajd i sprytnym strzałem pokonał Jana Oblaka. Trafienie Brazylijczyka dało „Królewskim” dogrywkę.

1-1 Rodrygo

104′ – Real Madryt zdominował grę, po tym, jak Stefan Savić obejrzał czerwoną kartkę. Pod koniec pierwszej połowy dogrywki Marco Asensio wbiegł w pole karne i zagrał piłkę na piąty metr w kierunku Viniciusa. Brazylijczyk skiksował, ale futbolówka szczęśliwie trafiła pod nogi, zamykającego akcję, Karima Benzemy. Francuz już nie miał problemów z trafieniem do bramki.

2-1 Benzema

120+1′ – Zmęczona i zrezygnowana obrona Atletico pozwoliła Viniciusowi swobodnie podprowadzić piłkę w pole karne. W końcu 22-letni skrzydłowy znalazł pozycję do strzału i ku rozgoryczeniu kibiców „Los Colchoneros” trafił do siatki, ostatecznie pogrążając drużynę Diego Simeone.