Rekordy w piłce nożnej – wyzwanie dla zawodników i klubów piłkarskich

Wszystkich nas, sportowców, fascynują rekordy. Zawodnicy – rekordziści i kluby – rekordziści wspinają się na najwyższe miejsca w rankingach popularności. Stają się naszymi idolami za którymi chcemy podążać. Jednak osiąganie rekordów to efekty bardzo ciężkiej pracy – długoletniego treningu. Czy jesteśmy w stanie zmierzyć się z takim wyzwaniem? A czy znamy narzędzia które mogą nam pomóc? Przedstawie je na koncu artykułu. Zacznijmy najpierw od dwóch słynnych rekordzistów – jednego klubu i jednego zawodnika.

Bez wątpienia na uwagę zasługuje Real Madryt – jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii tej dyscypliny. Przyczyniła się do tego m.in. seria zwycięstw w Lidze Mistrzów – międzynarodowych, europejskich klubowych rozgrywkach piłkarskich, w których grają najlepsze kluby ze Starego Kontynentu. Real wygrywał Ligę Mistrzów w sezonach 2014-2018 czterokrotnie, w tym 3 razy pod rząd w latach: 2016, 2017 i 2018. Odnotować warto, że powtórzył ten sukces w roku 2022. Drużyna Realu Madry pokazała wyjątkowe umiejętności zespołowe i zdolność do utrzymywania bardzo wysokiej dyspozycji, dzięki której regularnie wygrywa mecze na najwyższym poziomie.

Mieliśmy również przyjemność oglądać niezwykłe rekordy za sprawą naszego rodaka, Roberta Lewandowskiego. Uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia na świecie i jednego z najlepszych napastników w historii piłki nożnej. Ciężko jest opisać w skrócie wszystkie jego osiągnięcia – wielokrotny mistrz Niemiec z Borussia Dortmund i Bayernem Monachium, mistrz Polski z Lechem Poznań, mistrz Hiszpanii z Barceloną, wielokrotny król sprzelców ligi Niemieckiej oraz jednokrotnie Polskiej i Hiszpańskiej. Trzeci najskuteczniejszy strzelec w historii Ligi Mistrzów, zwycięzca tych rozgrywek z Bayernem Monachium. Najskuteczniejszy strzelec w historii reprezentacji Polski. To tylko niektóre z osiągnięć. Lewandowski w wywiadach wielokrotnie powtarzał jak ważna jest regularna praca i odpowiedni, poprawny trening nadzorowany przez profesjonalistów.

Za osiągnięciami stoją zwykle sztaby trenerów i wsparcia medycznego, a czy my mamy możliwość efektywnego trenowania w domowym zaciszu? Z pomocą przychodzi technologia. Polscy inżynierowie zaprojektowali innowacyjny system, który może zastąpić trenera – 4Motion Wirtualny Trener. System ten dysponuje biblioteką ćwiczeń (ćwiczenia także można dokupowac online) do różnych dyscyplin sportu (m.in. piłka nożna), które możemy wykorzystać podczas treningu. Sam trening wykonywany jest pod nadzorem 4Motion Wirtualnego Trenera – w przypadku niepoprawnego wykonywania ćwiczenia system informuje nas w czasie rzeczywistym – za pomocą wibracji i dźwięków, a dodatkowa informacja o błędzie jaki popełniamy pokazuje się na ekranie smartfona lub tabletu (aplikaca mobilna). Użycie 4Motion Wirtualnego Trenera zwiększa efektywność treningu i pozwala nam w przyszłości pobijać rekordy bez olbrzymich nakładów inwestycyjnych – każdy z nas może zostać przyszłym rekordzistą!


Więcej informacji o systemie 4Motion Wirtualny Trener na 4motion-system.pl.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments