Selekcjoner wybrany! Cezary Kulesza potwierdził, że rozmowy dobiegły końca

Wkrótce poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes PZPN, Cezary Kulesza poinformował, że rozmowy dobiegły końca, a oficjalne ogłoszenie zależy już tylko od decyzji drugiej strony.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej od początku tego roku pozostaje bez selekcjonera. W tym czasie w mediach pojawiło się mnóstwo spekulacji, kto obejmie to stanowisko. Wydaje się, że telenowela powoli dobiega końca. Możliwe, że już jutro (18 stycznia) poznamy nazwisko nowego trenera.

– Kandydat jest z zagranicy. Chciałbym, żeby decyzja zapadła dziś albo jutro, ale to zależy od drugiej strony. Najważniejszm kryterium było to, czy wcześniej prowadził już jakąś reprezentację. […] Rozmowy dobiegły już końca i teraz tylko decyzyjność po tamtej stronie, akceptacja umów, które trafiły również do tamtej strony do podpisania – mówił Cezary Kulesza, prezes PZPN w radiu RMF FM.

Kto nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?

Wiemy już, że selekcjonerem „biało-czerwonych” na pewno nie zostanie Polak. Dlatego najprawdopodobniej to stanowisko obejmie jeden z dwóch głównych kandydatów, którymi są: Vladimir Petković i Paulo Bento. Do niedawna ważne na tej liście było nazwisko Renard, jednak aktualny selekcjoner Arabii Saudyjskiej miał odrzucić ofertę PZPN-u i wybrać prowadzenie francuskiej Nicei. Wykluczamy również kandydaturę Stevena Gerrarda, który nigdy nie pracował z reprezentacją, a to był jeden z warunków. Nowy selekcjoner ma podpisać umowę do końca eliminacji EURO 2024.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments