Świetny występ Grzegorza Krychowiaka w Grecji! [WIDEO]

AEK Ateny pokonał na własnym stadionie Gianninę 3:0. Było to bardzo ważne zwycięstwo w kontekście awansu do europejskich pucharów. Powody do zadowolenia mają również polscy fani, bowiem świetny mecz w zespole gospodarzy rozegrał Grzegorz Krychowiak, który zdobył bramkę i zaliczył asystę. Ponadto pełne 90 minut na boisku spędził Damian Szymański.

Pierwsza bramka padła w 39 minucie spotkania, kiedy Grzegorz Krychowiak dokładnym górnym podaniem ze środkowej strefy boiska, wprowadził w pole karne Ehsana Hajsafiego. Irańczyk mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza Gianniny. Jeszcze przed przerwą rezultat podwyższył Nordin Amrabat, który wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką rywala.

Szkoleniowiec gości zdecydował się w przerwie na dwie zmiany. Jednak na niewiele się to zdało, bo po mniej niż kwadransie na tablicy wyników było już 3:0 za sprawą trafienia Grzegorza Krychowiaka. Polak odebrał podanie z lewej strony boiska i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam.

Po 34. kolejkach AEK Ateny znajduje się w grupie mistrzowskiej na 5. pozycji i przegrywa jedynie bilansem spotkań bezpośrednich z Arisem. Przed drużyną Grzegorza Krychowiaka oraz Damiana Szymańskiego walka do samego końca o Ligę Konferencji Europy, do której awansują ekipy z miejsc 2-4. Już dawno mistrzem greckiej Super League został Olympiakos.