Trener Napoli na wylocie! Kto go zastąpi?

Rudi Garcia wkrótce może pożegnać się z Napoli, chociaż oficjalnie nadal pełni funkcję trenera. Wszystkie doniesienia wskazują jednak na to, że ogłoszenie jego odejścia jest tylko kwestią czasu.

Rudi Garcia w poważnych tarapatach. Oto kandydaci na trenera Napoli

Francuz objął stery zespołu latem tego roku, zastępując Luciano Spallettiego, który odzyskał tytuł mistrzowski dla Neapolu po ponad 30 latach. Niestety, Garcia nie sprostał oczekiwaniom. Napoli obecnie zajmuje czwartą pozycję w tabeli Serie A, tracąc już dziesięć punktów Interu. Wydaje się jasne, że obrona tytułu będzie trudna. Dodatkowo, w ostatnim tygodniu Neapolitańczycy zremisowali 1:1 z Unionem Berlin, który zakończył dzięki temu dwunastomeczową passę porażek! Po tym średnim rezultacie w Lidze Mistrzów nadeszło starcie ligowe z Empoli. W meczu w którym szansę dostało wielu zmienników rezultat był jeszcze gorszy, Empoli rzutem na taśmę, bo w 90 minucie, strzeliło gola na 0:1 i zainkasowało trzy punkty w starciu z mistrzem Włoch.

Oczekuje się, że miejsce Garcii zajmie Igor Tudor, były szkoleniowiec m.in. Olympique Marsylia. Rozmowy z Aurelio De Laurentiisem już się odbyły, ale brakuje porozumienia w sprawie szczegółów kontraktu Chorwata. Napoli podchodzi do negocjacji ostrożnie, proponując umowę do końca sezonu 2023/24, podczas gdy Tudor preferuje kontrakt do 2025 roku.

Napoli ma teraz trochę czasu, ponieważ trwa przerwa reprezentacyjna. Ich kolejny mecz, 25 listopada z Atalantą w Bergamo, może być już pod wodzą nowego trenera.

Warto również wspomnieć, że w składzie Napoli znajduje się reprezentant Polski, Piotr Zieliński.

Adam Kajdan

Ogromny kibic piłki nożnej. Fan Liverpoolu jak i całej Premier League. Lubię także oglądać mecze Ekstraklasy, zwłaszcza jednego z czołowych polskich klubów, a także starcia w Lidze Mistrzów. Główny administrator fanpage'a "Opinie piłkarskie".