Vinicius Jr. oburzony. Wyzwiska wobec gracza Realu osiągają „stan krytyczny”

W ostatnim czasie dość dużo mówi się obelgach w stronę 22-letniego gracza Realu Madryt. Gracze RCD Mallorcy rzekomo mieli obrażać Viniciusa z powodu jego koloru skóry.

Po niedzielnym starciu „Królewskich” z „Cynoberowymi” hiszpańskie media donoszą, że Vinicius padł ofiarą rasizmu. W trakcie transmisji można było usłyszeć wulgarne okrzyki, które miały być skierowane do młodego Brazylijczyka, „Jesteś małpą! Jesteś je***ą małpą!”, tak właśnie kibice mieli krzyczeć do piłkarza. Skrzydłowy ma dość tego typu sytuacji i sądzi, że ataki na niego osiągnęły stan krytyczny. Do tej sytuacji odniosły się władze ligi hiszpańskiej, które wydały oficjalne oświadczenie.

„La Liga stanowczo potępia to, co się stało i tak jak przy poprzednich okazjach, złoży niezbędne skargi i będzie nadal walczyć, w ramach swoich kompetencji, z każdym rodzajem rasistowskiego aktu, zachowania lub incydentu. La Liga spędziła lata na walce z tego typu zachowaniami i promowaniu pozytywnych wartości sportu, nie tylko na boisku, ale i poza nim”

Ponadto zapowiedzieli, że podejmą kroki prawne w sprawie rasistowskich okrzyków na trybunach Mallorcy. ESPN zdradził, że atmosfera wokół Brazylijczyka osiągnęła stan krytyczny, a sam piłkarz za obecną sytuację obwinia niektóre media oraz sędziów.

Warto zaznaczyć, że Vinicius często sam prowokuje piłkarzy przeciwnej drużyny. W ostatniej potyczce Realu z Mallorcą 22-latek rzekomo powiedział do jednego z rywali: „Gdy skończysz grać w piłkę, będziesz musiał szukać sobie innej pracy, bo nigdy nie zarobisz tyle, ile ja”. Poza tym schodząc do szatni, pocałował herb Realu, co hiszpański „Sport” potraktował jako zniewagę wobec Mallorcy. Prawdopodobnie wyzwiska wobec skrzydłowego są spowodowane przez prowokacje samego piłkarza. Trzeba przyznać, że 22-latek dosyć często nie trzyma języka za zębami, przez co jest ofiarą takiego zachowania.

Carlo Ancelloti, aktualny trener Realu Madryt, w taki sposób wypowiedział się na temat tego zachowania. Włoski szkoleniowiec stanął w obronie swojego podopiecznego.

„Co jest największym problemem? Vinicius Jr? Jego koledzy? Czy problemem jest to, że zawodnik chciał się bronić? Nie. Chociaż często wygląda to tak, że problemem jest Vinicius Jr, to rzeczywistym kłopotem jest to, co dzieje się wokół niego. […] Rasizm to problem hiszpańskiego futbolu. Jestem jego częścią i widzę, że to problem, który musimy rozwiązać. Zwłaszcza że z Viniciusa Jr robi się winowajcę, a tak naprawdę on jest ofiarą czegoś, czego nie rozumiem”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments