Zabójcza końcówka Holendrów! [WIDEO]

Reprezentacja Holandii pokonała Senegal 2:0 w drugim meczu grupy A mistrzostw świata w Katarze. Dla „Oranje” do siatki trafili Gakpo i Klaassen.

Przez zdecydowaną większość meczu utrzymywał się wynik 0:0 i gdyby tak zakończyło się spotkanie, to nie moglibyśmy mówić o niesprawiedliwości. Holandia i Senegal grali bardzo równo, a momentami to nawet mistrzowie Afryki stwarzali sobie lepsze okazje.

Wszystko zmieniło się w 84. minucie, kiedy Frenkie De Jong doskonale dośrodkował w pole karne. Tam Cody Gakpo doskonale uprzedził Edouarda Mendy’ego i uderzeniem głową skierował piłkę do siatki.

Stracona bramka podcięła skrzydła Senegalowi, czego rezultatem była bramka Davy’ego Klaassena w 99. minucie. Wprowadzony z ławki 29-latek podążył za akcją i dobił strzał Memphisa Depay’a.