Zwycięski Arsenal. Nikłe szanse „Czerwonych Diabłów” na Ligę Mistrzów

Arsenal pokonał Manchester United na Emirates Stadium 3:1. Dla „Kanonierów” to niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście walki o czołową czwórkę ligi. Podopieczni Artety odskoczyli „Czerwonym Diabłom” w tabeli Premier League na 6 punktów.

Arsenal szybko wyszedł na prowadzenie, bo już w 3. minucie za sprawą trafienia Nuno Tavaresa. Pół godziny później z rzutu karnego prowadzenie podwyższył Bukayao Saka. Nadzieje kibiców Manchesteru United podtrzymał nie kto inny jak Cristiano Ronaldo, który w 34. minucie zdobył bramkę kontaktową. Dla Portugalczyka było to setne trafienie na boiskach Premier League. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 2:1.

W drugą połowę lepiej weszli podopieczni Rangnicka. W 57. minucie udało im się wywalczyć rzut karny. Do piłki ku zdziwieniu kibiców podszedł Bruno Fernandes. Jednak nie zdołał umieścić piłki w siatce, trafiając w słupek. Kilka minut później futbolówka znalazła drogę do bramki, ale tym razem Cristiano Ronaldo był na pozycji spalonej. Wynik spotkania w 70. minucie ustalił Granit Xhaka, który popisał się fenomenalnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Dzięki zwycięstwu Arsenal wskoczył na 4. miejsce w tabeli ligi angielskiej. Natomiast Manchester United znajduje się na pozycji 6. Strata „Czerwonych Diabłów” do czołowej czwórki praktycznie eliminuje ich z wyścigu o miejsce gwarantujące udział w Lidze Mistrzów.