Duńczyk zasili szeregi Manchesteru na zasadzie wolnego transferu!

Czerwone Diabły zaczęły działać pełną parą na rynku transferowym. Po informacji, że do klubu dołączy młody Holender Tyrell Malacia, kolejnym wzmocnieniem 6. drużyny ubiegłego sezonu Premier League ma zostać Christian Eriksen. Duńczyk zasili szeregi Manchesteru na zasadzie wolnego transferu. Informację potwierdził na swoich social mediach Fabrizio Romano, używając swojego słynnego tekstu „here we go”.


REKLAMA


30-letni środkowy pomocnik wrócił do gry w lutym tego roku, po tym, jak w czasie spotkania Danii z Finlandią w Mistrzostwach Europy doznał zawału serca. Dzięki szybkiej akcji ratunkowej służb medycznych udało się przywrócić rytm serca i przetransportować zawodnika do pobliskiego szpitala w Kopenhadze. Eriksen był w tamtym czasie związany kontraktem z Interem Mediolan, ale w Serie A nie mogą występować piłkarze z wszczepionym rozrusznikiem serca. Wszczepienie tego rozrusznika było jedyną szansą dla 115-krotnego reprezentanta Danii, żeby jeszcze kiedykolwiek grać profesjonalnie w piłkę.


REKLAMA


Z tego względu Duńczyk zdecydował się na przeprowadzkę do Premier League, gdzie reprezentował barwy beniaminka ligi Brentford. W tym czasie rozegrał w ich barwach 11 spotkań, strzelając w nich jedną bramkę i zaliczając 4 asysty. Łącznie spędził na boisku 938 minut.


REKLAMA


W swojej karierze występował również w Tottenhamie, gdzie spędził sześć lat. Dla Spurs rozegrał ponad 300 spotkań i strzelił 69 bramek. W sezonie 2018/19 razem ze swoją drużyną wystąpił w finale Ligi Mistrzów, gdzie Tottenham uległ 0-2 drużynie Liverpoolu.

Eriksen podpiszę trzyletni kontrakt z Czerwonymi Diabłami. Najpewniej dołączy do drużyny podczas przedsezonowego tournee w Ameryce, na które Manchester wyjedzie już w ten piątek. Zainteresowany sprowadzeniem doświadczonego pomocnika był również inny zespół Premier League – Arsenal.  

Brentford Christian Eriksen magiapiłki Manchester United PRemier LEague transfery