Zmiany w sztabie szkoleniowym Wigier Suwałki! [Padły Nazwiska]

Oficjalnie Suwalski Klub Sportowy ogłosił już zmiany w sztabie szkoleniowym klubu. Wiadomo już kto odszedł i kto będzie nowym szkoleniowcem „Biało-Niebieskich”. Przed naszymi bohaterami wiele pracy, jednak kto poprowadzi ten klub z powrotem do chwały? Czy z tymi trenerami Wigry osiągną to samo co na przełomie ostatniej dekady? Ci trenerzy na pewno będą chcieli do tego dorównać.

REKLAMA

Odejścia w sztabie szkoleniowym Wigier

Kilka dni wcześniej, poprzez stronę klubu dowiedzieliśmy się, że umowy za porozumieniem stron rozwiązali Karol Salik, czyli były bramkarz Wigier, a obecnie trener bramkarzy, Grzegorz Mokry, czyli szkoleniowiec Wigier, a także Donatas Vencevicius, który był od 2011 roku z drobnymi przerwami bardzo związany z klubem. Takich ruchów mogło się spodziewać, gdyż na konferencji zostało powiedziane, że można spodziewać się odejść członków sztabu z klubu.

Nowi (starzy) członkowie sztabu

W poniedziałek (4.07.2022) w godzinach porannych ogłoszone zostało, że nowymi trenerami klubu zostaną Kamil Lauryn i Dariusz Koncewicz. Ten pierwszy, to wychowanek i zasłużony zawodnik Wigier, który grał dla klubu i pomógł mu z awansami kolejno od IV do I Ligi. Ten mierzący 179 cm obrońca rozegrał dla „Biało-niebieskich” ponad sto meczów, gdzie też zakończył karierę. Po zawieszeniu butów na kołku był trenerem rezerw Wigier, a następnie szkoleniowcem Dębu Dąbrowy Białostockiej i Asystentem w Zniczu Biała Podlaska. Ten drugi, to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, filia w Białej Podlaskiej. Od 2012 roku pracował w akademii klubu Wigry Suwałki. Po ośmiu latach pracowania w sztabie młodzieżowym, w 2020 roku został on członkiem Wydziału Szkolenia przy Podlaskim Związku Piłki Nożnej. Od początku roku pracował jako asystent w rezerwach Suwalskich Wigier.

REKLAMA

Przed tymi dwoma szkoleniowcami bardzo trudne zadanie, muszą zbudować zespół głównie z wychowanków, i przygotować ich do rozgrywek. A czasu nie jest dużo, gdyż już za 23 dni zmierzą się oni w Pucharze Polski z KKS-em Kalisz. Trenerzy liczą na wsparcie kibiców na tym meczu, jak i przez cały sezon. Czy Wigrom uda się dorównać do osiągnięć, które mieli przez ostatnie kilka lat? Na pewno będzie to ciężkie, lecz nie niemożliwe.

REKLAMA

Oskar Wasilewski

Oskar, fanatyk piłki nożnej i wierny kibic Wigier Suwałki i Arsenalu Londyn. Uwielbiam także jeździć na rowerze i grać w gry komputerowe, nie unikam spacerowania czy też podróżowania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments