Zmiany w sztabie szkoleniowym Wigier Suwałki! [Padły Nazwiska]

Oficjalnie Suwalski Klub Sportowy ogłosił już zmiany w sztabie szkoleniowym klubu. Wiadomo już kto odszedł i kto będzie nowym szkoleniowcem „Biało-Niebieskich”. Przed naszymi bohaterami wiele pracy, jednak kto poprowadzi ten klub z powrotem do chwały? Czy z tymi trenerami Wigry osiągną to samo co na przełomie ostatniej dekady? Ci trenerzy na pewno będą chcieli do tego dorównać.

Odejścia w sztabie szkoleniowym Wigier

Kilka dni wcześniej, poprzez stronę klubu dowiedzieliśmy się, że umowy za porozumieniem stron rozwiązali Karol Salik, czyli były bramkarz Wigier, a obecnie trener bramkarzy, Grzegorz Mokry, czyli szkoleniowiec Wigier, a także Donatas Vencevicius, który był od 2011 roku z drobnymi przerwami bardzo związany z klubem. Takich ruchów mogło się spodziewać, gdyż na konferencji zostało powiedziane, że można spodziewać się odejść członków sztabu z klubu.

Nowi (starzy) członkowie sztabu

W poniedziałek (4.07.2022) w godzinach porannych ogłoszone zostało, że nowymi trenerami klubu zostaną Kamil Lauryn i Dariusz Koncewicz. Ten pierwszy, to wychowanek i zasłużony zawodnik Wigier, który grał dla klubu i pomógł mu z awansami kolejno od IV do I Ligi. Ten mierzący 179 cm obrońca rozegrał dla „Biało-niebieskich” ponad sto meczów, gdzie też zakończył karierę. Po zawieszeniu butów na kołku był trenerem rezerw Wigier, a następnie szkoleniowcem Dębu Dąbrowy Białostockiej i Asystentem w Zniczu Biała Podlaska. Ten drugi, to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, filia w Białej Podlaskiej. Od 2012 roku pracował w akademii klubu Wigry Suwałki. Po ośmiu latach pracowania w sztabie młodzieżowym, w 2020 roku został on członkiem Wydziału Szkolenia przy Podlaskim Związku Piłki Nożnej. Od początku roku pracował jako asystent w rezerwach Suwalskich Wigier.

Przed tymi dwoma szkoleniowcami bardzo trudne zadanie, muszą zbudować zespół głównie z wychowanków, i przygotować ich do rozgrywek. A czasu nie jest dużo, gdyż już za 23 dni zmierzą się oni w Pucharze Polski z KKS-em Kalisz. Trenerzy liczą na wsparcie kibiców na tym meczu, jak i przez cały sezon. Czy Wigrom uda się dorównać do osiągnięć, które mieli przez ostatnie kilka lat? Na pewno będzie to ciężkie, lecz nie niemożliwe.

Oskar Wasilewski

Oskar, fanatyk piłki nożnej i wierny kibic Wigier Suwałki i Arsenalu Londyn. Uwielbiam także jeździć na rowerze i grać w gry komputerowe, nie unikam spacerowania czy też podróżowania.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments