Iker Casillas wskazał najlepszego bramkarza w historii. „Był dla mnie wzorcem”

W ostatnich dniach niekwestionowana legenda piłki nożnej — Iker Casillas, zawitała w stolicy Polski. W wywiadzie dla Kanału Sportowego przyznał, że Warszawa to bardzo piękne oraz urokliwe miasto. Ponadto, jako gość specjalny, udzielił wywiadu Michałowi Polowi, którego audycje możemy obejrzeć na Kanale Sportowym. Oto najciekawsze pytania:


Kto według ciebie jest najlepszym bramkarzem na świecie?

„To Gianlugi Buffon. Kiedy miałem wówczas 14 lat, on grał już we Włoszech. I dla mnie był on takim punktem odniesienia, takim wzorcem. Zresztą nie tylko dla mnie, dla wszystkich juniorów ówczesnych juniorów Realu Madryt.”

Jak odmienił cię zawał serca?

„Bardziej cieszę się chwilą obecną. Każdemu powinna się przydarzyć sytuacja przynosząca refleksję. Nie życzę nikomu zawału. Niech to będzie sytuacja niższego kalibru”.

Wspomniał on również o jednym z najlepszych polskich bramkarzy — Jerzym Dudku:

„Kiedy ja miałem 26 lat, Jerzy Dudek 34. Wniósł wiele doświadczenia. Podchodziłem do niego z wielkim szacunkiem i chciałem od niego czerpać. W piłce trzeba uczyć się od innych”.

Trzech najlepszych aktualnie grających bramkarzy świata?

Thibaut Courtois
Marc-André ter Stegen
Jan Oblak

Czy pamiętasz jeszcze, jak równolegle chodziłeś do szkoły i grałeś w juniorach Realu?

„Tak, pamiętam. Miałem wtedy 16 lat. Właśnie byłem w szkole i nagle wchodzi nauczyciel, i mówi, że trzeba szybko wyprowadzić Ikera z sali lekcyjnej, i natychmiast przewieść na lotnisko, żeby dołączył do drużyny, która miała wylatywać do Norwegii. Wtedy pomyślałem, że to żart.”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments