OFICJALNIE: Wymiana piłkarzy na linii Śląsk Wrocław – GKS Katowice

Drużyny Śląska Wrocław i GKS-u Katowice oficjalnie poinformowały o wymianie zawodników. Do Wrocławia przeniesie się Patryk Szwedzik. Natomiast do Katowic trafi Sebastian Bergier.

GKS Katowice od jakiegoś czasu był pogodzony z odejściem Patryka Szwedzika. 21-letni napastnik zdecydował się nie przedłużyć kontraktu z klubem, który miał wygasnąć 30 czerwca 2023 roku. W związku z tym zespół rozpoczął poszukiwania następcy.

Na radar GKS-u Katowice trafił Sebastian Bergier, występujący w Śląsku Wrocław. Kontrakt 23-latka również dobiegał końca, a przy okazji Wrocławianie wyrazili chęć pozyskania Patryka Szwedzika. Kluby doszły do porozumienia w sprawie transakcji wiązanej. W efekcie nastąpiła wymiana zawodników.

– Wierzę, że Sebastian szybko zaadaptuje się w drużynie, a na boisku uwolni drzemiący w nim potencjał – powiedział Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

21-letni Patryk Szwedzik podpisał umowę z WKS-em do 30 czerwca 2025 roku. Sebastian Bergier związał się z GKS-em Katowice kontraktem również ważnym do 30 czerwca 2025 roku, ale z opcją przedłużenia.

– Pochodzę z Legnicy, a Wrocław to miasto, które od zawsze jest mi bliskie. Postanowiłem dołączyć do Śląska, bo to wielki klub i widzę w nim szansę na rozwój, na którym zależy mi najbardziej. Jeśli chodzi o moją charakterystykę, najlepiej czuję się jako skrzydłowy lub napastnik, a moim największym atutem jest szybkość – komentuje nowy piłkarz WKS-u, Patryk Szwedzik.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments