Profesjonalne obuwie piłkarskie – jak wybrać?

Trening piłkarski jeden raz w tygodniu nie czyni Cię profesjonalistą, ale kiedy dajesz z siebie wszystko i wreszcie trafiasz do zawodowej ligi, masz szansę osiągnąć wymarzony sukces. Umiejętności należy wspierać idealnym sprzętem – w kontekście kopania piłki buty są jednym z najważniejszych elementów każdego zawodnika. Jak wybrać profesjonalne obuwie?

Buty piłkarskie a rodzaj nawierzchni

Zakup obuwia powinien być podyktowany rozsądnym dopasowaniem ich do podłoża. To teoria, która w praktyce ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o skuteczność zawodnika i efektywną grę.

Profesjonalni gracze najczęściej rozgrywają mecze na naturalnej nawierzchni trawiastej. W przypadku takiego podłoża najlepiej sprawdzają się lanki oznaczone symbolem FG. Ten typ obuwia świetnie radzi sobie z przyczepnością na powierzchniach o średniej twardości. Profesjonalistom poleca się na przykład korki nike mercurial, które są hybrydą nowoczesnej technologii i innowacyjnych tworzyw. Podczas produkcji obuwia zastosowano m.in. włókno węglowe oraz poduszki gazowe, które gwarantują szybkość i doskonałe czucie piłki.

Tworzywo syntetyczne, czyli materiał pod lupą

Tkanina, z której wykonano obuwie, ma duże znaczenie dla komfortu zawodnika. Mimo popularności i licznych zalet skórzanych modeli butów to właśnie te, które wykonano z tworzyw syntetycznych, cieszą się największym uznaniem.

Zaawansowana technologia umożliwia produkcję materiałów gwarantujących pożądany efekt. Wspomniany wyżej model Nike Mercurial składa się z cienkiej, ale bardzo wytrzymałej warstwy tkaniny, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie zapewnia znakomite czucie piłki. Obuwie jest lekkie, miękko otula stopę, gwarantując przy tym perfekcyjną stabilność. Warto również wspomnieć, że syntetyki są łatwiejsze w pielęgnacji od skóry naturalnej. Ta druga wymaga regularnego czyszczenia oraz konserwacji.

Rozmiar butów, czyli dopasowanie w każdym calu

Jednym z najistotniejszych parametrów jest zakup obuwia w odpowiednim rozmiarze. Co z tego, że model będzie z wyższej półki, jeśli przez niedopasowanie nie spełni swojej funkcji? Stopa powinna dobrze przylegać do obuwia, ale warto pozostawić kilkumilimetrowy zapas, aby nie narazić się na otarcia i bolesne pęcherze.

Aby prawidłowo zmierzyć stopę, należy przygotować kartkę papieru i długopis. Bosą stopę należy postawić na kartce i zaznaczyć miejsce, w którym kończy się pięta oraz duży palec. Następnie wystarczy zmierzyć odległość między punktami, by uzyskać idealną długość wkładki obuwia. Przy wyborze profesjonalnego modelu sugeruj się tabelą producenta, a zyskasz pewność, że zamówisz buty gwarantujące maksymalny komfort i stabilność.

Buty piłkarskie Nike w numer1.store

Profesjonalne obuwie do gry w piłkę to niemały wydatek. Zakupy w numer1.store dadzą Ci poczucie dobrze spożytkowanych pieniędzy. Sklep jest sprawdzonym dostawcą markowych produktów, a w jego ofercie znajdują się m.in. korki Nike Mercurial oraz wiele innych modeli, z którymi pokonasz wszelkie przeciwności na profesjonalnym boisku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments