Real Madryt w półfinale! Pięć bramek i dogrywka na Bernabeu [WIDEO]

Real Madryt pokonał Chelsea 5:4 w dwumeczu o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Do pełnego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której to „Królewscy” przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Chelsea szybko wyszła na prowadzenie, bo już w 15. minucie po trafieniu Mounta. „The Blues” wyglądali zdecydowanie lepiej w pierwszej połowie i do szatni schodzili z wynikiem 1:0. Po przerwie podopieczni Tuchela kontynuowali napór na bramkę Courtois, czego efektem była bramka Rudigera w 51. minucie spotkania. Chwilę później mogło być już 3:0, lecz Szymon Marciniak dopatrzył się zagrania ręką w akcji gości. Wątpliwości nie mogło być natomiast na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy Timo Werner świetną indywidualną akcją przechytrzył defensywę „Królewskich”. Wówczas wydawało się, że losy dwumeczu są przesądzone. Jednak Carlo Ancelotti miał nosa do zmian, chwilę po wejściu gola na 1:3 zdobył Rodrygo. To trafienie dało Realowi Madryt dogrywkę, w której do siatki piłkę skierował Benzema, ustalając wynik meczu na 2:3, a dwumeczu na 5:4 dla „Los Blancos”. „The Blues” starali się jeszcze odrobić straty, ale doskonale spisywał się Thibaut Courtois.