Szymon Żurkowski w Spezii Calcio! W Serie A rośnie „polski klub”

Szymon Żurkowski opuścił ACF Fiorentinę i dołączył do Spezii Calcio. Polski pomocnik do nowego klubu trafił na zasadzie półrocznego wypożyczenia z obowiązkiem wykupu za 3,2 mln euro. To już czwarty Polak w drużynie ze Stadio Alberto Picco!

Niewykorzystana szansa w Fiorentine

Szymon Żurkowski uwolnił się od Fiorentiny, w której nie mógł liczyć na regularną grę. 25-latek w poprzednim sezonie z bardzo dobrej strony pokazał się na wypożyczeniu w Empoli, gdzie był kluczową postacią pierwszej jedenastki. W związku z tym „Viola” postanowiła zostawić Polaka w swojej kadrze, ale jak pokazał czas, była to zła decyzja. Trener Vincenzo Italiano nie widział Żurkowskiego w swoich planach.

Transfer do „polskiego klubu” w Serie A

Od momentu rozpoczęcia zimowego okienka transferowego wiele mówiło się o przenosinach Żurkowskiego do Spezii. Ostatecznie ten scenariusz się potwierdził. Reprezentant Polski przeniósł się do nowego klubu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z obowiązkiem wykupu za 3,2 mln euro. Tym samym stał się czwartym Polakiem w drużynie ze Stadio Alberto Picco. Aktualnie w pierwszym zespole występują Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca.

Co ciekawe, to nie koniec transferowych planów Spezii. Włodarze klubu bardzo sobie upodobali polski kierunek. Ponoć na celowniku znalazł się środkowy obrońca Przemysław Wiśniewski, występujący w Venezii. Transakcja ma opiewać na kwotę 5 mln euro. To byłby piąty Polak w jednym zespole Serie A!

Właścicielami Spezii są Philip i Robert Platek, Amerykanie z polskimi korzeniami. Najnowsze informacje mówią o tym, że bracia planują przejąć polski ŁKS Łódź.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments