Trzech kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski! Cezary Kulesza zdradził szczegóły

Wydaje się, że już niebawem poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Jak poinformował prezes PZPN Cezary Kulesza, w grze o to stanowisko jest trzech kandydatów. Przyznał również, że obecnie rozpatrywane są tylko opcje zagraniczne.

„Żaden z polskich trenerów nie jest brany pod uwagę”

Kolejne dni przynoszą nam kolejne informacje ws. wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Więcej szczegółów przekazał w czwartkowej rozmowie z TVP Sport Cezary Kulesza, prezes PZPN.

— Mamy kilka kandydatur, wszystkie zagraniczne. Otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń, ale obecnie przeprowadzamy rozmowy tylko z kilkoma trenerami. Analizujemy dokładnie ich przeszłość, rozmawiamy o ich wizji, stylu gry. […] Przed nowym selekcjonerem będzie postawione poważne zadanie, zbudowanie kadry na Euro 2024. Wybór musi być skuteczny, dlatego poprzedzamy go dokładną analizą. A to nie trwa jeden dzień — powiedział Kulesza w czwartek (12 stycznia) w rozmowie z TVP Sport.

Cezary Kulesza przyznał, że obecnie w wyścigu o stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski bierze udział trzech kandydatów i nie ma wśród nich żadnego Polaka. Jednak PZPN posiada także „listę rezerwową” na wypadek, gdyby nie udało się dogadać z żadnym z głównych aspirujących.

— W tej chwili żaden z polskich trenerów nie jest brany pod uwagę […] — Bierzemy przede wszystkim pod uwagę, czy potencjalny kandydat wcześniej prowadził już kadrę narodową. Prowadzenie reprezentacji a drużyny klubowej to dwie różne rzeczy […] Trener, przychodząc, sprowadza swój sztab, ale będziemy chcieli do niego dołączyć naszych (polskich) trenerów – przyznał prezes PZPN.

O kogo chodzi? Według informacji mediów w gronie trzech kandydatów znajdują się Steven Gerrard, Paulo Bento i Vladimir Petković. Ta trójka obecnie nie posiada zatrudnienia, co może ułatwić rozmowy o kontrakcie. Oprócz nich możliwą opcją jest Herve Renard, francuski szkoleniowiec pracujący obecnie z reprezentacją Arabii Saudyjskiej.

Kiedy nazwisko nowego selekcjonera?

Oficjalna data ogłoszenia nowego selekcjonera wciąż nie jest znana. Cezary Kulesza wraz z doradcami skrupulatnie analizują kolejne kandydatury i widocznie potrzebują na to więcej czasu.

— Kalendarz nie jest tak napięty, jak rok temu. Proszę o cierpliwość i zaufanie. Eliminacje zaczynają się w marcu, więc mamy jeszcze chwilę. Wiem, że stan niepewności nie jest dobry, dlatego chcielibyśmy zamknąć temat w kilka tygodni, ale bez podawania konkretnej daty — powiedział prezes PZPN.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments