Wigry Suwałki wycofują się z e-Winner 2. Ligi! [Zobacz stanowisko klubu]

Wigry Suwałki przez kilka ostatnich sezonów borykały się z problemami finansowymi, jednak niestety te problemy przekroczyły w końcu tę nieprzekraczalną granicę. Mimo iż udało się uniknąć upadku klubu, wymagania finansowe zmusiły zarząd klubu do wycofania się z rozgrywek e-Winner 2. Ligi. W której lidze zagrają Wigry? Kto zostanie a kto odejdzie? Czy Grzegorz Mokry pomoże odbudować się zespołowi? Tak wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, jednak sytuacja klubu jest w pewnym sensie jasna.

Sytuacja klubu

Wigry mimo porażki w barażach do Fortuna 1. Ligi rozegrały bardzo dobry sezon kończąc sezon na czwartym miejscu w Tabeli e-Winner 2. Ligi, mając bardzo dobry, dodatni bilans bramkowy (58:38), sprowadzając przy tym do klubu kilku dobrze rozwijających się zawodników, takich jak Mateusz Lewandowski, czy też Mikołaj Łabojko. Klub zawsze korzystał z wypożyczeń zawodników z powodu braku pieniędzy, jednak nigdy nie sprawiało to problemów jak do teraz. Niestety dzisiaj (25.06.2022) Wigry Suwałki ogłosiły wycofanie się z rozgrywek e-Winner 2. Ligi.

Cały komunikat na stronie: http://wigrysuwalki.eu/aktualnosci/komunikat-zarzadu-klubu-wigry-suwalki/

Odejścia zawodników

Nie dziwi też to, że klub opuściło już kilka zawodników, którzy byli kluczowi w składzie Wigier. Klub opuścił kapitan zespołu, Bartłomiej Babiarz (Skra Częstochowa), młody napastnik Michał Żebrakowski (Motor Lublin), czy chociażby doświadczony ofensywny pomocnik Patryk Mularczyk (Garbarnia Kraków). Wszyscy zawodnicy, którzy byli wypożyczeni, także wrócili do swoich klubów, a Kacper Michalski i Mikołaj Łabojko znaleźli już nawet nowych pracodawców. Na testy do Puszczy Niepołomice udał się też Denis Gojko, jednak przy obecnej sytuacji klubu, możemy to potraktować jak prawie pewny transfer. Z biegiem czasu, możemy spodziewać się odejścia kolejnych zawodników.

Były kapitan Wigier podpisał kontrakt z pierwszoligową Skrą Częstochowa

Finanse i ostateczna decyzja

Dzisiaj (25.06.2022) zostało oficjalnie ogłoszone wycofanie się klubu Wigry Suwałki z rozgrywek e-Winner 2. Ligi. Za przyczynę postawiono fatalną sytuację spółki i brak możliwości spełnienia rosnących wymagań finansowych. Wigry przystąpią do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej. Zgodnie z regułami, na miejsce Wigier wskakuje Hutnik Kraków, co też powoduje utrzymanie się Wisły Sandomierz w III Lidze. W poniedziałek w siedzibie klubu odbędzie się konferencja prasowa z członkami zarządu. Więcej informacji na stronie klubu Wigry Suwałki.

Oskar Wasilewski

Oskar, fanatyk piłki nożnej i wierny kibic Wigier Suwałki i Arsenalu Londyn. Uwielbiam także jeździć na rowerze i grać w gry komputerowe, nie unikam spacerowania czy też podróżowania.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments