Ile zarabia Leo Messi na minutę? Zarobki Argentyńczyka w PSG

Leo Messi to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, występujący aktualnie we francuskim Paris Saint-Germain, a wcześniej w hiszpańskiej FC Barcelonie. Dzięki statusowi wybitnego zawodnika Argentyńczyk może liczyć na gigantyczne wynagrodzenie ze strony klubów. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile zarabia Messi na minutę, to w tym artykule znajdziesz odpowiedź na to ciekawe pytanie.

Zarobki Leo Messiego

Lionel Messi już od kilkunastu lat plasuje się w czołówce najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Oczywiście ma to związek z prezentowanym przez niego poziomem sportowym w klubach (PSG, FC Barcelona) oraz w reprezentacji. Argentyńczyk pomimo już dojrzałego wieku wciąż zachwyca na piłkarskich stadionach. Przez wielu uważany jest za najlepszego zawodnika w historii, jednak mimo tego nie otrzymuje najwyższej pensji. Takim statusem może pochwalić się pewien znany Portugalczyk, który pod tym względem deklasuje swoich kolegów po fachu. Tutaj sprawdzisz: ile zarabia Cristiano Ronaldo na minutę?

Messi podpisał dwuletni kontrakt z PSG latem 2021 roku po wygaśnięciu umowy z „Dumą Katalonii”. Według francuskiego „L’Equipe” Messi inkasuje 47 milionów dolarów brutto rocznie, jednak inna gazeta „Le Parisien” poinformowała, że jego pensja wyniesie od 41 do 47 milionów dolarów. Po opodatkowaniu jego roczna pensja (biorąc pod uwagę zgłoszone 47 mln dolarów) spadłaby do 41 mln dolarów. To znacznie więcej niż to, ile zarabia Robert Lewandowski w byłym klubie Argentyńczyka. Oprócz tego do podstawowej wypłaty dochodzą wszelkiego rodzaju bonusy, które często są tajemnicą.

To tylko dane, wynikajace z umowy z PSG. Natomiast Argentyńczyk posiada również dochody z tytułu kontraktów reklamowych z takimi markami jak m.in. Lay’s, czy adidas. Dlatego dokładne określenie, ile wynoszą zarobki Messiego, jest praktycznie niemożliwe.

Zarobki Messiego na rok, tydzień, dzień i godzinę

Ustaliliśmy, że w ciagu roku na konto Argentyńczyka wpływa 41 milionów dolarów. Przeliczając na złotówki, jest to około 176 300 000 zł, czyli coś w granicach 37 510 638 milionów euro rocznie. W tym momencie możemy łatwo obliczyć zarobki Leo w mniejszych jednostkach czasowych. Wychodzi na to, że Messi pobiera na tydzień około 3 381 096 zł. Dziennie daje nam to 483 014 zł. Natomiast na godzinę Messi w PSG inkasuje 20 126 zł.

Ile zarabia Messi na minutę?

Posiadamy wystarczająco dużo danych, aby obliczyć, ile pieniędzy od PSG otrzymuje Lionel Messi na minutę, a nawet na sekundę! Otóż Leo Messi zarabia na minutę nieco ponad 335 zł. Z kolei na każdą sekundę piłkarz reprezentacji Argentyny może zarobić 5 zł i 60 groszy.

Podsumowanie zarobków Leo Messiego

  • Zarobki na rok: 176 300 000 zł,
  • Zarobki na miesiąc: 14 490 420 zł,
  • Zarobki na tydzień: 3 381 096 zł,
  • Zarobki na dzień: 483 014 zł,
  • Zarobki na godzinę: 20 126 zł,
  • Zarobki na minutę: 335 zł,
  • Zarobki na sekundę: 5,60 zł.

Jakub Boroń

Piłkarski pasjonat, fan Realu Madryt i sympatyk ligi włoskiej. Założyciel portalu magiapilki.pl.Kontakt: [email protected]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments