5 goli Roberta Lewandowskiego w 9 minut [WIDEO, polski komentarz]

22 września 2015 roku Robert Lewandowski zdobył 5 goli w 9 minut w meczu przeciwko VFL Wolfsburg. W tamtym spotkaniu „Lewy” wszedł po przerwie z ławki przy wyniku 0:1. Po kilkunastu minutach Bayern wyszedł na prowadzenie 5:1, dzięki trafieniom Polaka.

Kiedy Robert Lewandowski zdobył 5 goli w 9 minut?

Niesamowity występ Roberta Lewandowskiego w meczu Bundesligi z Vfl Wolfsburg miał miejsce 22 września 2015 roku. Lewandowski strzelił pięć goli w dziewięć minut. Zajęło mu to dokładnie 539 sekund. Dzięki temu Bayern Monachium pokonał „Wilki” 5:1. W tym meczu ustanowił także rekord pod względem najszybszego hattricka, którego zdobycie trwało 3 minuty i 22 sekundy.

W tym meczu z Wolfsburgiem polski napastnik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Po przerwie wszedł na boisko i zaliczył naprawdę fantastyczny występ. Kapitan reprezentacji Polski dokonał niemożliwego. Po pięciu bramkach ówczesny trener „Die Roten” Pep Guardiola łapał się za głowę.

Jak Lewandowski wspomina ten dzień?

Z pewnością nikt tego historycznego wyczynu szybko nie powtórzy. Wydaje się, że jest to nieosiągalny wynik, który będzie zapisany na kartach historii piłki nożnej przez następne stulecia.

– Przyznaję, że często wspominam ten dzień, bo był naprawdę fantastyczny. Jednak wciąż nie potrafię wyjaśnić, jak do tego doszło. To było niesamowite dziewięć minut i myślę, że nikt tego wyczynu szybko nie powtórzy – powiedział kiedyś Lewandowski w jednym z wywiadów dla oficjalnej strony internetowej Bayernu Monachium.